| ELYSIUM | press | recenze | ELYSIUM-Promo 2007 |

Elysium, brutal-popová skupina z Týnce nad Labem

press

zpět

ELYSIUM-Promo 2007 (webzine Rockmag.cz) www

Tento článek snad ani nemůže být plnohodnotnou recenzí, spíš taková velmi chutná ochutnávka k připravovanému albu PRIVATE HELL kapely Elysium z Týnce nad Labem. Band ve složení Jiří Veselý-zpěv, Dušan Miňovský-kytara, Ondra Nesládek-kytara, David Adamec-basa, Václav Paštika –bicí produkuje velmi kvalitní, až bych řekl brutální, thrash metal.

Úvodní výplach nazvaný Tribute to a Benetul Race je hustě basou a bicími zahuštěná death skladba s brutálním řevem zpěváka, promázne vám mozek. A aniž vás nechá oddechnout, servíruje vám kapela Pathetic Dawn hudebně členitou thrashovou skladbu s ostře řezanými kytarami. A na závěr skladba Present of Speed asi bude patřit k jedné z nejlepších skladeb celého alba, ale to nemohu zatím posoudit, zkrátka poctivý přímočarý thrash jako prase bez nějakých zaběhlých a nudných stereotypů, aspoň teda pro mé ucho. O souhře kapely není třeba se nějak rozepisovat, je z nich cítit energie, vyhranost a rozhodně kus udělané poctivé práce na všech postech - kytarami počínaje a rytmikou konče. Takže připravované cd by mohlo rozhodně být kvalitním produktem na naší metalové scéně.

Závěrem bych doporučil prohlédnout jejich stránky - www.elysium.wz.cz, kde se dozvíte o kapele podrobnější informace, včetně textů připravovaného alba. Rozhodně stojí zato se o této kapele dozvědět víc.

Pěna