| ELYSIUM | press | recenze | ELYSIUM-Promo 2007 |

Elysium, brutal-popová skupina z Týnce nad Labem

press

zpět

ELYSIUM-Promo 2007 (časopis Pařát #20) www

ELYSIUM už si to po svých východočeských kopcích brázdí od roku 2003 a stihli za těch pár let už jedno demo a CD "Curiosity" ('04). O kapele mnoho slyšet nebylo až do chvíle, než se do kapely vmísil člen našeho pařátího komanda Jiří "Sorrowdy" Veselý, aby převzal po Martinovi Kočím mikrofonové opratě. Změna zpěváka sebou přináší i částečný stylový odklon a jak v současnosti ELYSIUM zní, o tom nám má něco napovědět předzvěst nového alba "Private Hell", tohle tří skladbové promo.
Hned úvod "Tribute to a beneful race" mě překvapil zajímavým doplňováním kytaristů Dušana a Ondry a jak se vše dostane do tempa a přidá se Jiří, tak se neubráním dojmu, že síla a energie, co se valí z repráků, nemá daleko do takových THE HAUNTED nebo THE BLACK DAHLIA MURDER. Akorát zde najdete složitější nebo rozvinutější technické postupy, protože tempa a motivy se mění velice rychle. Zkrátka nečekejte jen jedno-duchý skákací novodobý thrash metal oboha-cený o HC prvky, občas si vzpomenete i na staroškolské death metalové melodie. Prostřední "Pathetic Dawn" se nese spíše ve středním tempu, Jirka v úvodu využil místo řevu jakýsi pološepot a tentokrát, minimálně co se týče kytar, nelze nevzpomenout na pořád dobrou METALLICU, a to i co se týče jejího současnějšího kabátu. Asi nejsrozumi-telnější hlas vás provede nejzajímavějším songem "Present Of Speed". Střídání pomalejšího a zběsilejšího tempa, ne až tak vzdáleně podobný motiv a nálada alba "Outcast" od KREATOR a hezké sólíčko na konec, to se velice příjemně poslouchá.
Jsem nesmírně zvědav, co se z alba "Private Hell" vyklube, ale jestliže bude z poloviny tak dobré jako zde prezentovaná trojice, bude stát za to!
Anxur