| ELYSIUM | press | recenze | ELYSIUM-Promo 2007 |

Elysium, brutal-popová skupina z Týnce nad Labem

press

zpět

ELYSIUM-Promo 2007 (webzine Volumemax.net) www

Buďme struční a nekompromisní. Stejně jako promo této skupiny. O téhle bandě jsem slyšel jen útržkově a nic, co by slibovalo nějak originální materiál. Když jsem se dozvěděl, že mám udělat takové uvedení jejich hudby, koukl jsem se na jejich webové stránky a moje dosavadní představy se začaly naplňovat. Říkám si – asi nějaká melodická thrashdeathová úderka, které nejde o žádné originální vystupování, ale jen o pořádný metalový nátěr. Na nic si nehrát, jen protáhnout uši pár metalheadů.
Předpokládám, že na živo by mohli být Elysium výborný masakr, ale bohužel z této ukázky, kterou jsem obdržel, mi přijdou trošku bezzubí. Ano, kytary místy docela pěkně šlapou, kopáky to všechno ženou dopředu, ale zvuková podoba a struktura skladeb je taková nenakopávající. Nad tím vším se nese docela správně nasraný řev, ale občas zní tak trochu na sílu a vynuceně. Nablacklý skřehot, deathové chroptění, ani ryba ani rak, nic extra, nic, co bychom neslyšeli v milionech jiných variací.

Nosné riffy klišé, klišé a klišé. Podbarveny nějakými disonančními tóninami a jedním sólem. Prostě je to opakování dávno známého. Konzumní materiál. Takového metalu je všude hrozná spousta. To, že Elysium jsou češi, je poznat na produkci a celkovém zvukovém kabátku.

Jestli se nadcházející album Private Hell ponese ve stejném duchu, tak si myslím, že není jediný důvod, tomuto artiklu věnovat sebemenší pozornost.

ophidian