| ELYSIUM | press | recenze | ELYSIUM-Promo 2007 |

Elysium, brutal-popová skupina z Týnce nad Labem

press

zpět

ELYSIUM-Promo 2007 (webzine Zine.pandamusic.eu) www

Východočeské seskupení Elysium posíleno o vynikajícího vokalistu Jirku Veselého z Jihlavy, (ex Parricide, Territory, a v současné době též Tuoni) před vydáním nového CD pustilo do světa toto tří skladbové promo. Dobré promo. Těžko soudit podle tří skladeb jaké bude celé CD ale řek bych, že ostuda to nebude.

Tvorba skupiny se vychází z klasického thrash metalu s death metalovým vokálem, ovšem s novými, modernějšími


prvky, např. H/C. Chcete li škatulku, tak se jedná o řekněme o “neo thrash metal“. Posluchačům, kteří poslouchají ortodoxní metal, tvorba Elysium neřekne nic. Škoda. Skladby znějí moderně a je znát, že muzikanti mají už pár zkušeností za sebou.

Kvalitní melodie, dobré zabijácké rify, tvrdý rytmický podklad a kvalitní zpěv. Zkrátka skladby nenudí a deska jistě půjde dobře na odbyt. Elysium = se naděje CZ scény!

Nyní doufejme, že Elysium mají personální problémy za sebou a bude jim to šlapat, přeju jim to, tolik kvalitních skupin u nás přeci jen není….

Konec konců poslechněte si, a sami si můžete udělat úsudek o tom, zda je to OK, a nebo naopak. Jak už to bývá, někomu se to líbit bude, pro jinýho to bude odpad.

P. S.: Na full CD by mohl být lepší zvuk.