| ELYSIUM | bio |

Elysium, brutal-popová skupina z Týnce nad Labem

bio

Skupina ELYSIUM pochází z Týnce nad Labem, vznikla v létě 2003. První krok k založení skupiny udělal kytarista Dušan Miňovský, který v témže roce odešel od speedmetalové kapely Rimortis. Oslovil bývalého bubeníka Cruel Barbarian Václava Paštyku a tento základ budoucí kapely oslovil ještě několik muzikantů z dalších spřízněných kapel v okolí. Přibližně ve stejnou dobu se rozpadá rocková skupina Mallstrom z Týnce nad Labem. Volný baskytarista, ted již bývalého Mallstromu David Adamec se přidává ke dvojici muzikantů a kapela se v této sestavě pomalu začíná sehrávat.
Nějakou dobu skupina přemýšlí o druhém kytaristovi, ale nakonec se rozhodne nadále působit pouze s jednou kytarou, což se později ukáže jako vyhovující. Na podzim, již pojmenovaná skupina ELYSIUM oslovila bývalého zpěváka přeloučských Crionic Martina Kočího. Ten nabídku ihned přijímá a po 4 zkouškách v kompletní sestavě kapela odehrává svůj první koncert před kapelou Debustrol na "domovské scéně" v Týnci nad Labem.
Kapela se snaží stylově ubírat techničtějším metalem, ovlivněným kapelami, jako Death, Nevermore, Dream Theater, Metallica. V březnu 2004 skupina nahrává svépomocí ve zkušebně v Týnci nad Labem své první třípísňové demo. Autorem hudby je kytarista Dušan Miňovský. Texty jsou v Angličtině a byly výhradní záležitostí zpěváka Martina Kočího. 19-21.11.2004 kapela nahrává v Břežanském studiu STEEP FOREST první oficiální CD s názvem Curiosity kde je natočeno sedm písniček v duchu thrash metalu.
K CD kapela natáčí svůj první videoklip,a to ke skladbě slaughter of the innocent .S příchodem roku 2006 kapela doznala několika změn. Tou první je že se k nám přidal nový kytarista Ondra Nesládek a tou druhou je že po dlouhé spolupráci odešel zpěvák Martin Kočí čímž mu tímto moc děkujeme za super dobu co byl s námi a na jeho místo přišel Jirka "SORROWDY" Veselý. A zde začíná další kapitola ELYSIUM.Skupina v nové sestavě začíná tvořit nový material na další CD a na konci roku 2006 nahrává ve studiu ve Všechlapech u Nymburka své druhé CD s názvem Private Hell.V zimě, z kraje roku 2007 kapela natáčí videoklip ke skladbě Pathetic Dawn, a opět začíná koncertovat. Následují rozhovory a představení se na radiích RockMax a Beat v pořadu Hard & Heavy a pousty kladných recenzí na CD Private Hell. Rok 2008 přináší bohaté koncertování a tvoření nových písní, začíná příprava na nové CD. Dobrým úspěchem se dá považovat, že se Elysium probojavolo do nejlepší desítky (ze 150) kapel jako předskokani Iron Maiden.
Poslední, ale jednou z největších událostí, která do naší historie určitě patří je to, že Elysium začalo pořádat pro sebe a přátelé letní festival Týnecký mazec.